Burnunuz çok mu uzun? Canınıza tak mı etti? Uzun burun estetiği yaptırmak mı istiyorsunuz? Öncelikle uzun burun estetiği tabiri bence yanlış bir kullanımdır. Burun estetiği ile ilgili olarak uzun burun estetiği, kısa burun estetiği, kırık burun estetiği gibi kategoriler kullanmak doğru değildir. Burun ister uzun olsun ister kısa burun estetiğinde kullanılan yöntemler genelde aynıdır. Bu nedenle odak noktası burun estetiği olmalıdır. Eğer amacınız sadece fiyat öğrenmek ise burun ameliyatı fiyatları başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Uzun burun estetiği

uzun burun kısalır mı

Uzun burun estetiği

Siz burnum uzun bu nasıl küçülecek diye düşünebilirsiniz. Burnun küçültülmesi mümkün müdür, en iyisi ben uzun burun estetiği için doktora ne söyleyeyim diye düşünebilirsiniz. Belki de uzun burun estetiği olmaz, en iyisi vazgeçiyorum diyebilirsiniz. Bunlar tamamen yanlış maalesef.

Burun estetiğinde artık yöntemler gelişti. Hatta her doktor geleneksel olarak kullanılan yöntemlerden daha farklı yöntemler de uygulayabiliyor.

Burnunuz uzun mudur?

Uzun burun yüz ile orantısız duran burundur. Burun, alın ve burun altında kalan kısım yaklaşık olarak birbirine eşittir yani her bölümün oranı yaklaşık olarak 1/3 olarak ifade edilebilir. Dolayısıyla burnunuzun uzun burun olup olmadığı bu orana bakılarak karar verilebilir. Eğer bu orana aykırı bir durum söz konusu ise burnunuzun uzun olduğu söylenebilir. Ancak buna estetik cerrahlarının karar vermesi yerinde olacaktır.Burada estetik cerrahları dedim çünkü bazıları size doğruyu söylemeyebilir ancak bazıları da doğru söyleyecektir. Özellikle etik kurallara önem veren estetik cerrahları bence size doğruyu söylerler.

Uzun burun kısaltılabilir mi?

uzun burun estetiği

Uzun burun kısaltılabilir mi?

Uzun burun tabi ki uygun bir orana çekilebilir. Uzun burun genellikle burnun sarkmasından kaynaklanır. Burun sarkması ise iyi bir estetik cerrah tarafından düzeltilebilir. Burun ucu kaldırılabilir ya da indirilebilir özelliktedir. Burun ucu sivriltilip kısaltılabilir. Bu nedenle burundaki kıkırdaklara yapılan müdahalelerle uzun burunu kısaltmak mümkündür. Hatta bazen uzun burun o kadar kısalır ki kişi bu durumdan rahatsız bile olabilir. O halde uzun burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler çok iyi düşünmeli ve tam olarak ne istediği operasyonu gerçekleştirecek doktora çok iyi anlatmalıdır. Aksi taktirde sonuç maalesef hüsran olacaktır.

Uzun burun estetiği pahalı mıdır?

Hayır kesinlikle pahalı değildir diyemeyiz ancak yukarıda da ifade edildiği gibi burun estetiğini kategorilere ayırarak fiyatları da farklılaştırmak yanlış olacaktır. Burun estetiği fiyatları genellikle doktor tarafından belirlenir. Bu nedenle uzun burun estetiğinde eğer burunda sadece bu problem dışında büyük bir problem yoksa fiyatta çok fazla değişiklik olmayacaktır.

Uzun burun estetiği daha mı zor?

Hayır uzun burun estetiği daha zor değildir. Bu tamamen estetik cerrahının becerisine ve tecrübesine bağlı bir durumdur. Siz sadece ameliyatı olup olmayacağınıza doğru karar verin, iyi araştırmalar sonucunda doğru estetik cerrahını seçin ve ameliyatınızı olun. Gerisi artık doktora kalsın bırakın, zorsa bile bırakın o düşünsün. Ama tekrar söyleyelim önemli olan becerisi iyi olan, estetik düşünebilen bir doktora ameliyat olmaktır.

Uzun burun estetiği olmak istiyorum ama korkuyorum

Eğer tereddütleriniz varsa ameliyat olmayın ya da kendinizi Türk doktorlarına teslim edin. İki şıkkınız var ya ameliyatı olacaksanız ya da olmayacaksınız. Eğer doğru estetik cerrahını bulursanız işiniz aslında çok kolay. Kendinizi emin ellere teslim ederseniz çok aksi bir durum olmadığı sürece burnunuz eski halinden büyük bir ihtimale daha iyi olacaktır. Denemeden bilemezseniz.

Bu yazıda uzun burun estetiği ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizinle paylaşmaya çalıştık. Siz yüksek olasılıkla bu şekilde aradığınız için biz de uzun burun estetiği tabirini kullandık. Bizce yanlış olduğunu da ifade ettik. O halde yapmanız gereken  burun estetiği olup olmaya karar vermek olacaktır.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu etiketleri kullanabilirsiniz. HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>