Defne Erkara ve Defne Erkara burun estetiği. Kemerli bir burnunuz mu var? Yoksa aynaya baktığınızda keşke daha güzel ve estetik duran bir burnum mu olsun diyorsunuz? Hayır burnumdan memnunum ama burun ucum simetrik durmuyor ve bunun için burun estetiği yaptırmak mı istiyorsunuz? Sebebi ne olursa olsun eğer burun ameliyatı olmaya karar verdiyseniz bu ameliyatı hangi doktor yapacak sorusu kafanızı oldukça meşgul edecek demektir. İşte burunameliyatifiyatlari.com sitesinde estetik cerrahları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz.

Bu makalede Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz. Böylece bu yazıyı okuduğunuzda Defne Erkara kimdir ve Defne Erkara burun estetiği hakkındaki görüş ve yaklaşımlarını öğrenmiş olacaksınız.

Defne Erkara

Aşağıdaki bölümde öncelikle Defne Erkara kimdir, estetik konusundaki eğitim ve deneyimi hakkında bilgi sahibi olacaksınız, ayrıca hangi estetik ameliyatları yaptığını ve daha sonraki bölümde ise Defne Erkara’nın burun estetiği konusundaki fikirlerini ve yöntemlerini okuyacaksınız. Son bölümde ise Defne Erkara iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Defne Erkara kimdir?

Defne Erkara burun estetiği

Defne Erkara

Defne Erkara 1975 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini yine İstanbul’da tamamladı. 1992 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini ( Çapa Tıp ) 1998 yılında dönem ikincisi olarak tamamladı. Aynı yıl, aynı üniversitenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi bölümünü kazanarak uzmanlık eğitimine başladı. 2004 yılında uzmanlığa hak kazandı. 2004-2014 yıllarında İstanbul’da bir çok özel hastane ve klinikte çalışarak deneyimini arttıran Defne Erkara, 2014 yılında kendi muayenehanesini açtı. Halen İstanbul, Gayrettepe’de hastalarına hizmet veren Dr. Defne Erkara evli ve iki çocuk annesidir.

Op. Dr. Defne Erkara, estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı olmasına rağmen, deneyimlerini daha çok estetik cerrahi alanında arttırmıştır. Başta estetik meme cerrahisi ( meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ) olmak üzere, burun estetiği, liposuction, jinekomasti, genital bölge estetiği ( labioplasti, vajina daraltma ) , yüz estetiği, kulak estetiği ve diğer tüm ameliyatlı ve ameliyatsız ( botoks, dolgu vs) estetik konularında hastalarına hizmet veriyor.

Defne Erkara burun estetiği

Sitemiz için burun estetiği konusundaki görüş ve yaklaşımını sorduğumuz Defne Erkara, bizi şöyle cevapladı:
Burun estetiği bilindiği üzere, ülkemizde en çok yapılan estetik cerrahi girişim. Önceleri kaydırak burun diye tabir edilen, burun ucunun kalkık olduğu teknik modayken, şimdilerde tercih doğal görünüm. Ben de bu akıma destek veriyorum. Kişinin yüzüne uygun, sağlıklı nefes fonksiyonunun korunduğu model burun yapma taraftarıyım. Zaten insanlar burnunun estetik olduğunun bilinmesini istemedikleri için doğal görünüm herkesin hoşuna gidiyor.

Ameliyat tekniği olarak açık ve kapalı burun estetiği seçenekleri mevcuttur. Ben daha çok açık burun estetiğini tercih ediyorum. Çünkü bu teknikle tüm dokuları görerek düzeltme yapabiliyoruz. İz olarak da kolumella dediğimiz burnun altındaki duvarda, birkaç ay sonra neredeyse görünmeyen bir iz kabul edilebilir hale geliyor. Ayrıca yine bu teknikle nefes fonksiyonu düzeltme için gerekli olan kemik, kıkırdak yapılara ve konka diye tabir edilen burun etlerine müdahale de çok daha etkin oluyor.

Ameliyatı mutlaka genel anestezi altında yapıyoruz. 1 gece hastane yatışının ardından ertesi gün hastamızı evine gönderebiliyoruz. Burun içine silikon destek koyuyoruz. Artık metrelerce gazlı bezi burna tıkarak tampon yapma dönemi bitti. Bu destek sayesinde hastamız ameliyat sonrasında da rahatça nefes alabiliyor. Ayrıca burun üzerine plastik tabanlı atel koyuyoruz. 1 hafta sonra silikon desteği ve ateli çıkartıyoruz. Özel bantlar yapıştırıp 15 gün sonra kontrole çağırıyoruz.

Ameliyat sonrası kanama, morluk, şişlik ve ağrı çok fazla görülmüyor. Çünkü ameliyat esnasında etkin bir kanama kontrolü yapıyoruz. Ayrıca uyguladığımız uzun etkili ağrı kesiciler ilk 24 saatin neredeyse ağrısız geçmesini sağlıyor. Zaten ikinci günden itibaren günlük ağrı kesicilere cevap vermeyen bir ağrı olmuyor.

Ameliyat sonrası dikkat edilecek hususlara gelecek olursak: özellikle ilk hafta darbe almamaya azami dikkat gerekiyor. Silikon desteğin tıkanmaması için burun içi temizliği şart. Hatta 1 ay kadar sırt üstü yatılmasını öneriyoruz. 6 ay kadar gözlük takılmaması, 1-2 ay güneş, sauna, solaryumdan uzak durulması gerekiyor. Yine 1 ay ağır spor yapılmaması iyi olur. En önemli husus, doktorunuzun tavsiyelerine tam olarak uymak ve kontrolleri aksatmamak gerekiyor.

Revizyon ameliyatlarını ilk ameliyattan sonra yaklaşık % 5-10 oranında görebiliyoruz. Bunun en önemli nedenleri, herşeyin doğru yapılmasına rağmen oluşabilecek komplikasyonlar ve ortaya çıkan burun şeklinin kişi tarafından beğenilmemesi. Bunların mümkün olduğunca az olması için hastanın ve doktorun olaya tamamen hakim, kurallardan taviz vermeden süreci yönetmesi gerekir. Ameliyat öncesi tam bilgilendirme, ameliyatta azami özen ve ameliyat sonrası yapılması gerekenlerin her iki taraf tarafından da eksiksiz yerine getirilmesi şart.

Sonuç olarak Defne Erkara burun estetiği ameliyatı ile daha güzel bir görünüme ve daha iyi bir nefes fonksiyonuna sahip olmak mümkün.

Defne Erkara iletişim bilgileri

Adres: Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. Evren Sit. A Bl. No: 32 D:5 Beşiktaş- İstanbul

Tel: 0 212 2967878 ve 0 533 6921598

Web site: www.defneerkara.com

Bu makalede Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara ile ilgili olarak Defne Erkara kimdir, en çok hangi ameliyatları yapar, Defne Erkara burun estetiği hakkında ne düşünüyor ve Defne Erkara iletişim bilgileri üzerine odaklandık. Sağlıklı ve mutlu kalın.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu etiketleri kullanabilirsiniz. HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>