Burun estetiği olmaya karar verdiyseniz burun estetiği fiyatları ve burun ameliyatı fiyatları 2016 hakkında ayrıntılı bir araştırma yapmanızda yarar var. Hem fiyatlar açısından hem de burun estetiği ameliyatı hakkında bilgili olmanızda yarar var. Zira bazı doktorlar kişiye göre farklı fiyatlar verebiliyor. Sağlık her şeyden daha önemli, size göre de öyle midir? Sadece güzel olmak için kendinizi tehlikeye atabilir misiniz?

Bir doktorun “burun ameliyatı fiyatları” için uygun gördüğü değerlere ya da sizden talep edilen fiyatlara bakılarak, doktorun yeteneği hakkında yorum yapmak doğru olmasa da yine de kimilerine göre bir fikir verebiliyor. İşte bu yazıda burun estetiği fiyatları 2016 ile ilgili ayrıntılı bir araştırmanın ürünü olan bir çalışma hakkında bilgi verelim. Önce burun estetiği hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek isterseniz rinoplasti başlıklı yazımıza bakabilirsiniz. Ancak yine de burada burun estetiği hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Burun estetiği

burun estetik ameliyatı

Burun estetiği

Görünüm o kadar önemli bir hal aldı ki artık çoğu kişi gerçekten nefes alma problemleri nedeniyle ve güzelleşmek ya da mutlu olmak için burun estetiği yaptırabiliyor. Hatta bazen burunları güzel durduğu halde sırf takıntıları nedeniyle de estetik cerrahların kapısını aşındıran kişiler de yok değil. Bu da en doğal hakları ancak yanlış zamanda ve belki de yanlış ellerde ameliyat olmaya karar vermemek ve burun estetiği hakkında ve burun estetiği fiyatları ile ilgili yeterince araştırma yapmak gerekiyor. İşte bu nedenle önce burun estetiği ameliyatı hakkında özet bilgiler vererek daha sonra da fiyatlara geçmek daha mantıklı olacaktır.

Burun estetiği nedir?

İngilizce’de “Rhinoplasty” kelimesi sesli sözlüğe göre bir tıp terimi olarak kırık burun tedavi ameliyatı olarak çevrilmiştir. Ancak Türkçe ifadesiyle “rinoplasti” kelimesi “burun estetiği” ya da “burun ameliyatı” anlamında kullanılmaktadır. Burun estetiği, burunda beğenilmeyen, normalden daha farklı duran ya da nefes almaya zorlaştıran bölgelerin cerrahi olarak düzeltilmesini  amaçlayan estetik bir operasyondur.

Burun estetiği hakkında Op. Dr. Barış Çakır bilgi veriyor

Burun estetiği hakkında bilinmesi gerekenler

Bu ameliyatı olmadan önce iyice araştırma yapmanız kesin şarttır. Öncelikle burun estetiğine gerçekten ihtiyacınız var mıdır yok mudur sorusuna cevap vermeli ve ameliyat olup olmamaya karar vermeniz gerekiyor.

 • Çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Böylece doktorun yaptığı işlemleri hissetmeden rahat bir şekilde operasyon geçirebilirsiniz ancak buna anestezi uzmanı ile estetik cerrah birlikte karar vereceklerdir.
 • Açık ve kapalı teknikler kullanılabilir ancak ameliyatsız burun estetiği gibi yöntemlerle de yapılabilmektedir. Hangi tekniğin size uygun olacağını doktorunuz belirler.
 • Bazı doktorlar hiç bir morluk olmadan bu ameliyatı yapabilirler. Ancak her doktorun yöntemi farklıdır ve yönteme göre morluk seviyesi de değişmektedir.
 • Bazı doktorlar tampon kullanırken bazıları kullanmamaktadır. Bunlarında iyice araştırılması gerekir.
 • Burun estetiği ameliyatında en önemlisi ameliyattan sonra memnun olup olmayacağınızdır. Bu nedenle hangi doktora ameliyat olacağınıza iyice araştırma yaptıktan sonra karar vermelisiniz ve o doktor hakkında yeterince araştırma yapmalısınız.
 • Bazen revizyon ya da ikinci burun ameliyatı gerekebilir. Bu konuyu da mutlaka doktorunuzla konuşunuz.
 • Bu ameliyat, doktorun kullanacağı yöntemlere ve yapacağı işlemlere bağlı olarak 2 saat ile 4 saat arasında bir sürede gerçekleştirilebilir.
 • Bazı doktorlar törpüleme ya da mikromotor teknikleri ile burunda değişikler yapabiliyor. Sizin için hangi yöntemlerin kullanılacağına doktorunuz karar verecektir.
 • Bir ya da iki gün burundan nefes almakta zorlanabilirsiniz. Tampon kullanıp kullanmama durumuna göre de bu değişir. Ancak silikon tamponlar da var. Ameliyat sonrasında başınızı yüksek tutmanız ve ara sıra doktorunuzun önereceği şekilde buz kompresi yapmanız gerekebilir.
 • Ameliyattan önce burun estetiği görünümü ile ilgili doktorlardan bazıları ameliyat sonra burun görüntüsü için simülasyon programları yardımıyla burnunuzun yeni görüntüsünün nasıl olabileceğine dair görüntüleri gösterebilirler. Ama unutmayın ki o simülasyon programında gösterilen burun ile ameliyat sonrası ortaya çıkan burun aynı olmayabilir. Ancak doktorun deneyimi ve becerisi ile iki görüntü arasında benzerlik birbirine yaklaşabilir. Evet daha ayrıntılı bilgiler için rinoplasti nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Burun estetiği olan Okan Serbes anlatıyor

Yukarıdaki videoda hem burun estetiği olan birinin deneyimlerini hem de burun estetiği fiyatları hakkında verdiği bilgileri izleyebilirsiniz. Burun estetiği öncesi görünüm nasıl, burun estetiği hemen öncesinde hastanedeki durumun görüntüsü, burun estetiği sonrası morluk çok olmuş mu, ne kadar sürede hastanın yaşamı normale dönmüş, burun ameliyatı için ne kadar ücret ödemiş gibi birçok sorunun cevabını bu videoyu seyrederek öğrenebilirsiniz.

Burun estetiği fiyatları

Burnunuzun görünümünden memnun değil misiniz? Burun estetiği olmak mı istiyorsunuz? Burun estetiği yaptırmak ancak fiyatı hakkında yeterli bir bilginiz yok mu? Buna ayıracak sınırlı bir bütçeniz mi var, yoksa önemli olan güzel, estetik ve sağlıklı bir burna sahip olmak mı? Hiç endişeye gerek yok ve yapmanız gereken burun ameliyatı fiyatları hakkında araştırmalar yapmak ya da özellikle ücretsiz muayene eden doktorlarla birebir görüşmek olacaktır. Sora sora Bağdat bile bulunur. Spor salonuna başladınız kas yapmaya başladınız, düzenli olarak fitness yapıyorsunuz,  fit bir görünüme kavuştunuz, vücut geliştirme yaparak belli bir seviyeye geldiniz ancak bir eksik olduğunu düşüyorsunuz. O da burundaki eğrilik sizi rahatsız ediyor büyük ihtimal. O zaman bu yazıyı iyi okumanızda fayda var. Ayrıca burun estetiği hakkında daha ayrıntılı bilgiler için burun estetiği sonrası başlıklı yazımıza bakabilirsiniz. Muayene olmaktan çekinmeyin.

Muayene ücretli midir?

burun estetiği fiyatları 2016

Burun ameliyatı fiyatları 2016

Bu soruyu öğrenmenin tek bir yolu var. O da gitmek istediğiniz doktoru arayıp, muayenenin ücretli olup olmadığını öğrenmek olacaktır. Eğer ücretsiz olduğu noktasında bir cevap alırsanız kesinlikle gitmenizi öneririm. Hiç kaçırmayın bu fırsatı. Kimse kusura bakmasın, muayene  ücretli ise ben de şöyle bir algı oluşuyor. “Hımmm demek ki fazla ameliyat yapamıyor onun için muayeneden kazanmaya çalışıyor.” Eğer ameliyat olmaya karar veremezseniz ne olacak? Paranız boşuna gidecek öyle mi?

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi doktorları muayeneden ücret talep etmemelidir. Tabii ki böyle bir kural yok ancak alınması kendileri açısından zararlı bir durum. Çünkü çoğu kişi muayene ücretli olduğu için muayeneye gitmekten vazgeçebilir. Başka bir durum daha var: o da muayene ücreti alınacak ama ameliyat olmaya karar verirseniz ameliyat fiyatından muayene ücreti çıkarılacak ve onu ödeyeceksiniz. Karar size bağlı, karar veremezseniz ücret boşuna gidecek.

Burun estetiği fiyatlarını belirleyen faktörler nelerdir?

Estetik cerrah kendinin çok yetenekli olduğunu ve burun estetiğinde yeni bir teknik ya da araç geliştirdiğini iddia etmek suretiyle sizden çok yüksek burun ameliyatı fiyatı talep edebilir.

Burna yapılacak işlemler de fiyatı etkiler. Örneğin çok kemerli ve eğri bir burun ile daha düzgün kemerli bir burun için aynı ücret talep edilmeyebilir. Ya da sadece burun dolgusu ya da sadece burun ucu estetiği gibi durumlar fiyatı belirleyebilir.

Ameliyatın yapıldığı ve doktorun anlaşmalı olduğu hastanenin kalitesine göre yine burun ameliyatı fiyatı değişebilir. Eğer hastane çok lüks ise doktor da sizden daha yüksek ücret talep edecektir. Ancak siz fiyatı beğenmeyip “Başka bir hastanede yani daha uygun fiyatta olan bir hastanede yapsanız olur mu?” gibi bir soru yöneltebilirsiniz. Ancak kimi doktor olumlu yanıt verirken, kimisi maalesef bu duruma olumsuz bakacaktır.

Hastanede kalış süresi de belirli oranda etkileyecektir ancak burun estetiği ameliyatında kalış süresi genellikle 1 gün olduğu için pek fazla fiyatı etkilemez.

Ameliyat öncesi ya da burun estetiği sonrası uygulanacak olan hizmetler de fiyatı etkileyebilir. Örneğin Türkiye’de bazı doktorların yurt dışından bir çok hastası olabiliyor. Tabi yurt dışından gelen hastaların en az bir hafta Türkiye’de kalması gerekebilir. Konaklama ücretleri de ameliyat fiyatını etkileyebilir. Çünkü bazı doktorlar bütün bu hizmetleri aynı anda sağlamaya çalışıyor ve fiyat da buna göre değişebiliyor.

Ameliyatta kullanılan malzemeler de fiyatı etkileyebilir.

Eğer daha önce burun estetiği olmuş ve burnundan memnun olmayanlar için yapılan ameliyatın fiyatları da farklı olacaktır. Eğer aynı doktora ikinci kez ameliyat olacaksanız sizden sadece hastane masraflarını talep edebilir ya da normal fiyattan biraz daha az ücret isteyebilir. Ancak başka bir doktora ikinci ameliyatı mı olacağım derseniz bu durumda çok yüksek ücretler de talep edilebilir.

Doktorun başarısı ve medya yer alıp almaması da ameliyat fiyatını maalesef etkileyen faktörler arasında. Ancak bu sadece etiğe önem vermeyen doktorlar için daha uygun bir durum. Yani medyada yer alıp almamaya göre ameliyat fiyatının belirlenmesi hala bir standartın olmadığını da gösteriyor.

Bazen doktorlar sizin ekonomik durumunuza göre bir burun estetiği fiyatı verebilir. Yani çok zenginlerden daha yüksek, orta gelirli birinden ise daha düşük bir fiyat gibi.

Op.Dr. Ferruh Bingül anlatıyor.

Burun ameliyatı fiyatları

Burun estetiği için kimi doktor 3000 TL ister kimi doktor 5500 TL, kimi doktor 6000 TL, kimi doktor 12000 TL , kimi doktor ise 15000 TL talep edebilir. Bazı uçuk fiyatlar da yok değil. 20000 TL ve üzeri isteyen doktorlar da var. Bu nedenle burun estetiği fiyatları konusunda çok araştırma yapmanızda yarar var.

Size aşırı düşük ve aşırı yüksek fiyat isteyen doktorlardan uzak durun diyemeyiz ancak mantıklı düşünmekte fayda var. Bu ameliyatı güvenli bir şekilde olabilecek misiniz? Ameliyattan sonra burnunuz istediğiniz gibi olacak mı? Ayrıntılı analizlerden sonra burun estetiği fiyatlarını da göz önüne alarak bir karar vermek gerekiyor.  Şu anda 3000 TL’den az olan fiyatlara  ve 7500 TL den yüksek fiyatlara ben olsaydım şüphe ile yaklaşırdım.

Bu makalede burun estetiği fiyatları hakkında bir rehber hazırladık. Bu rehber ile burun ameliyatı fiyatları 2016 nasıl belirlenir ve belirleyen faktörler nelerdir gibi soruların cevaplarını da irdelemiş olduk. Bu burun ameliyatı fiyatları ve burun estetiği fiyatları 2016 rehberinin sizlere yardımcı olması dileğiyle. Ayrıca fiyatlar kadar ameliyat olup olmamaya karar vermek de çok önemlidir. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı hakkında bilgiler vermeye de çalıştık. Artık burun estetiği konusunda merak ettiğiniz sorular varsa uzmanlarımıza hiç çekinmeden danışabilirsiniz.

Sağlıklı günler.

 1. asuman says:

  Ya ben ikinci ameliyatı farklı bir doktora yaptırmak istiyorum o kadar yüksek ücret mi talep eder anlamadım. Ikinci ameliyat daha düşük ücrete yapılmaz mi?

 2. arzu says:

  burun estetiği olmadan önce çok iyi araştırmak gerekiyor. çünkü gerçekten bir çok estetik cerrah çok farklı fiyatlar istiyor ülkemizde de aslında bir standart olması gerekirken burun estetiği fiyatları ya da burun ameliyatı fiyatları sürekli değişiklik gösteriyor aslında bunun belli bir kontrol sonucunda devlet tarafından burun estetiği fiyatları belirli bir sınır içine çekilmelidir. tabi özel teşebbüse devletin karışması ne kadar doğrudur ancak sonuçta sağlığı ilgilendiren konularda bazı kontroller olabilir. burun estetiği ve burun estetiği fiyatları deyince aklıma açıkçası bir doktor geliyor. burun estetiği olan ama burnundan memnun olmayan bir hastadan sanırım 20000 tl istemiş ancak ne kadar doğrudur bilemem tabi…

 3. tülay says:

  burun ameliyatı fiyatları iyice coşmuş küçüklükten beri olmak istiyorum imkanlarım yok yıllardır para biriktiriyorum ancak bir türlü denkleştiremiyorum gerçi burun estetiği bizim gibi insanlar için hayal belki de

 4. kemal says:

  Merhaba hocam ben iki yıl önce burun ameliyatı oldum ancak sonra begenmedim doktor ameliyatın oncesinde eğer revizyon çok cüzi bir miktara hastane masrafı alınır dedi. Sonra revizyon isteyince 2500 Tl olur dedi. Revizyon ameliyatı bu kadar pahalı olur mu burun estetiği 2016 fiyatları için bu doğru mu?

 5. Burun estetiği says:

  Konu burun estetiği olunca son söz diye bir şey olamaz. Bu kısa bilgilendirme umarım işinize yaramıştır. Daha fazlası için görüs ve sorularınızı beklerim. Şimdiden geçmis olsun.

 6. Mehmet says:

  Merhaba ben ismini vermek istemediğim bir estetik cerraha burun estetiği oldum. Memnun kalmadım. Doktor ise yeni burnumun iyi olduğunu ve 6 ay sonra karar vermem gerektiğini söylüyor ve yüksek ücret talep ediyor. 5000 tl istiyor ki bu da revizyon burun estetiği ameliyatı için çok fazla değil midir? Hastane masrafları bu kadar fazla olamaz? Bence doktor ameliyat yapmamak için böyle fazla ücret talep ediyor değil mi?

  • İzzet says:

   Merhaba,15 gün önce Medicana Bahçelievler hastanesini KBB doktoru Volkan Kahya’ya ameliyat oldum. Sonuç mükemmel.5000 TL maliyet oldu. Doktor, instagram hesabına tüm ameliyat öncesi ve sonrası resimleri koyuyor. Oradan inceleyebilirsiniz.

 7. Esma says:

  Hocam merhaba ben 22 yaşındayım. Bu geçen yaz burun estetiği oldum. Ancak memnun kalmadım ve bir doktor ile görüştüm benden tam 25 bin lira istedi. Böyle bir burun estetiği fiyatı çok uçuk geldi. İkinci ameliyatta fiyattaki bu artış normal mi? Gerçi zaten o kadar para veremem ama yine de kandirilmamak için size danışmak istedim.

  • admin says:

   Merhaba burun estetiği fiyatları başlıklı yazımızda ifade ettiğimiz gibi her doktorun prensibi farklıdır ve ücret doktordan doktora da değişmektedir. Bu nedenle bu konuda standart fiyatlardan söz edilemez. Hangisi uygunsa ona yaptıracaksınız.

 8. Barış says:

  Hocam merhaba ben 6 ay öncesinde burun estetiği ameliyatı oldum. Ancak ameliyat sonrası pek de memnun olamadım açıkçası. Bunu doktoruma danıştım ve o da bana 6 ay bekleyip ondan sonra karar vermemiz söyledi. Sadece hastane ücretlerini talep edeceğini söyledi. Ben revizyon ameliyatı olmaya karar verdim. Ancak doktor ise burnumun eski haline göre çok güzel olduğunu söylüyor ve memnun olmadığımı anlamak istemiyor. Ancak yapacağını söylüyor. Peki revizyon burun estetiği operasyonunda burun daha da beni memnun etmeyecek gibi olabilir mi? Saygılarımla

  • admin says:

   Merhaba Barış bey, burun estetiği öyle hafife alınacak bir konu değildir. Bu konuyu mutlaka yüz yüze burun estetiğini yapan estetik cerrah ile görüşmelisiniz. Bu burun estetiği fiyatları hakkında hazırladığımız rehberimizde belirtildiği gibi revizyon konusunu da mutlaka doktorunuzla konuşmalısınız ve size neyin memnun etmediğini doktorunuza kibar bir dille anlatmalısınız.

 9. Meltem says:

  Öncelikle merhabalar, hocam ben burnumu çok seviyorum. Gerek burun ucu olsun, gerekse burun büyüklüğüm olsun memnunum. Ancak burun ortasında ufak bir kemer var. Sadece bu bölgenin düzeltilmesini istiyorum. Bu mümkün müdür bir de bu tür burun estetiği fiyatları pahalı olur mu?

  • admin says:

   Merhaba Meltem hanım, burun estetiği hakkındaki bu makalemizde de belirtildiği gibi bu amaca ulaşıp ulaşamayacağınızı öğrenmek için hemen bir estetik cerrah ile görüşebilirsiniz. Tabi ki bu konudaki isteklerinizi doktorunuza anlaşılır bir şekilde anlatmanız gerekiyor. O size olup olmayacağını söyler ancak burun ucunun düzeltilmesi mümkündür. Ayrıca yapılacak işlem sadece bu ise burun estetiği fiyatları da ona göre daha az olabilir ancak buna ancak bir estetik cerrah karar verecektir.

 10. Asuman says:

  Hocam, ben 3 ay önce burun estetiği oldum burun ucum hiç simetrik durmuyor acaba en az kaç ay beklemek gerekiyor yani yeni revizyon burun ameliyatı için ne kadar beklemek gerekiyor doktor bana 2 yıl beklemek daha mantıklı dedi ancak bana hiç mantıklı gelmiyor 6 ay beklemek yeterli olmaz mı? Saygılarımla

  • admin says:

   Merhaba Asuman burun estetiği revizyon ameliyatları için genellikle 6 ay beklemek gerekiyorsa da doktorunuz 2 yıl demiş. Ancak doktorunun bu konuda bir bildiği vardır elbet, burun estetiği fiyatları hakkında yazmış olduğumu bu makalede belirttiğimiz gibi öncelikle doktoruna danışmanız gerekiyor ve eğer doktorunuza güveniniz yoksa ya da bir şüphe duyuyorsanız başka bir estetik cerrahtan randevu alarak ona danışabilirseniz çok daha iyi olur. Özellikle muayene ücreti almayan doktorlara muayene olabilirsiniz.

 11. Hasan says:

  Hocam merhaba burun estetiği olduktan kaç ay sonra gözlük takabilirim bir de profesyonel olarak boks ile uğraşıyorum başlamak sakıncalı olur mu acaba?

 12. Gürkan says:

  Hocam merhabalar benim burnuma küçükken futbol oynarken top çarpmıştı ben tâbi ki aileme söylemedim korkumdan sonra burnumda kemer ve burun ucunda da eğrilik oluştu. Gülünce burnunda çok fazla sarkma olmaya başladı. Nefes almak konusunda da çok iyi değilim. Geceleri burnum tıkanmaya başladı ve gece bazen nefes alamadığım için sorunlar yaşıyorum sorum su burun estetiği operasyonu ile bütün bu bozuklukların düzeltilmesi mümkün müdür bir de ne kadar bir ücrete burun estetiği olabilirim. Saygılarımla.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu etiketleri kullanabilirsiniz. HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>