Bu yazımızda Barış Çakır kimdir?, Barış Çakır burun estetiği mi yapar? ve Barış Çakır estetik fiyatları nasıldır gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız. Barış Çakır için ünlü estetik cerrah dersek bizce yeterli olmaz. Neden mi? Çünkü sadece ünlü kelimesi onu tanıtmak için yeterli değildir. Bu yazıda Barış Çakır hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını vermeyi amaç edindik. İşte Barış Çakır:

Barış Çakır

Barış Çakır, bugünlerde nomor sloganını kullanan ve bunu da  kullanmayı oldukça hak eden bir estetik cerrahtır. Bilirsiniz veya en azından birinden duymuşsunuzdur, burun ameliyatı olup da yüzünde ve göz çevresinde morluk olmayan kişi sayısı çok az gibidir. Ben (bu sitenin yöneticilerinden biri) burun ameliyatı olan ve yüzünde morluk gördüğüm hastalar için hemen diyorum ki bu kişi kesinlikle Barış Çakır’a ameliyat olmamış… İlginçtir ki ona burun ameliyatı olursanız yüzünüzün herhangi bir yerinde morlukla karşılaşmama olasılığı çok mu çok düşük eğer çok olağanüstü bir durum söz konusu değilse.

Barış Çakır kimdir?

barış çakır burun estetiği

Barış Çakır kimdir?

1975 yılında Adana’da doğduğu, önce bir teknik liseyi sonra ise tıp fakültesini bitirdiği kendi sitesinde zaten yazıyor. Burada aynı bilgileri tekrar etmek istemiyoruz. Biz sitemizin prensipleri doğrultusunda her zaman orijinal makaleler yazmayı amaç edindiğimiz için bu yazıda,  var olan gerçeklerden yola çıkarak daha çok Barış Çakır hakkındaki düşüncelerimizi yorum şeklinde paylaşmak istiyoruz.

Daha önce de ifade edildiği gibi ünlü estetik cerrah demek onu tanımlamak için yetmez. Neden mi? Çünkü o sıradan bir estetik cerrah değildir. Onun estetik ameliyatları sanat olarak görmesi ise bu düşüncenin temelini oluşturuyor. Bununla ilgili olarak, bir de ana haber bültenlerinden hatırlayacağımız üzere onun iyi bir heykeltıraş olmasını da örnek verebiliriz. Aynı zamanda kendi sitesinde yazdığına göre 4 yıl boyunca “el becerisi geliştirme atölyeleri”nde çalışmış. Bu durumda tabii ki işini sanat olarak gören biri için başarı kaçınılmaz olacaktır.

Heykel yapması ile ilgili o haberlerin yayınlandığı yıllarda Barış Çakır‘a muayene olmak isteyenler arasında “Barış Çakır önce benim heykelimi yapacak, sonra da ameliyatımı” diye düşünenler de yok değil.

Özetleyecek olursak Barış Çakır, işini sanat olarak gören, el becerisi oldukça iyi olan ve nomor yani morluk olmayan ameliyatlara imza atan,  medyada bir hayli yer alan ünlü bir estetik cerrahtır. Belki kendisi kendini daha farklı bir şekilde de tanımlayabilir. Eğer tanıma eklemek istediği bir şey varsa ya da yanlış bir şey varsa buraya ekletme ya da çıkarma hakkına sahip olacağını da açıklayalım.

En çok hangi ameliyatları yapar?

En çok burun estetiği yapar. Bunun dışında meme estetiği ve kulak estetiği de en çok yaptığı operasyonlar arasındadır. Ayrıca dudak ve çene dolguları ile o bölgeleri güzelleştirir. Yağ enjeksiyonu ile de belki de harikalar yaratabilir. 

Barış Çakır burun estetiği

barış çakır kimdir

Barış Çakır burun estetiği

Tabi ki burun estetiği için her hastanın isteklerini dikkate alır ve ona göre bir burun ameliyatı gerçekleştirir ancak doğal bir burun yapmanın gerekliliğini size muayene sırasında ifade edecektir. Bazı hastalar “Estetik yaptırdığım anlaşılsın.” der, bazıları da “Hayır estetik yaptırdığım kesinlikle anlaşılmamalı.” diye düşünür. Bizce artık burnu estetikli olanlara karşı bir olumsuz algı var. Yani birinin burun estetiği yaptırdığı anlaşılıyorsa o burun genelde beğenilmiyor. Onun için önümüzdeki günlerde, estetik cerrahların kapsını çalan ve burnundan memnun olmayan kişilerin,  artık ameliyat sonrasında burnunun doğal durmasını daha çok telaffuz edebileceği düşünülebilir. Ancak önemli olan burnun hem doğal hem de havalı olması. Zaten kendisi de bu sloganı kullanıyor: “Doğal ama havalı olsun.”

Barış Çakır anlatıyor:

Burun estetiğinde hangi teknikleri kullanır?

Şu tekniği kullanır,  bu tekniği kullanır gibi bir yorum yapamayız. Buna ancak kendisi karar verebilir. Bilinen iki teknik var. Bazı hastalar için kapalı tekniği kullanır, bazıları için de açık tekniği kullanır. Bunu belirleyebilmek için muayene olmanız gerekiyor maalesef. Ancak daha çok kapalı kullanmaktan yana olduğunu söylenebilir. Yani bir hasta açık teknik ile sahip olabileceği bir burna kapalı teknik kullanılarak da aynı burna kavuşabilecekse neden açık teknik kullanılsın ki? Onun için tekniği tamamen hastaya göre belirler diyebiliriz.

Barış çakır estetik fiyatları

Estetik fiyatları piyasaya göre ne çok az ne de aşırı yüksektir. İşini iyi yapan birisi olduğu ve ameliyatlarını Fulya Acıbadem’de gerçekleştirdiği için normalden biraz daha pahalıdır. Bizce aldığı her kuruşu sonuna kadar hak eden birisi diyebiliriz. Burun ameliyatı fiyatları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için “burun estetiği fiyatları” başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Barış Çakır yorumlar

Bütün interneti aradık, taradık hastalardan her hangi bir olumsuz yoruma rastlayamadık. Ancak bir hasta olduğu operasyondan memnun değilse  eğer ona da mantıklı gelirse revizyon ameliyatını yapabilir.

Bu makalede Barış Çakır hakkındaki Barış Çakır kimdir,  Barış Çakır burun estetiği, Barış Çakır estetik fiyatları ve Barış Çakır yorumlar gibi konuları açıkladık.  Barış Çakır‘ın kaliteli bir estetik cerrah olduğunu iyi anlattığımızı düşünüyoruz.

Esen kalın.

  1. serpil says:

    bence de barış çakır çok güzel burun yapıyor zaten muayeneye gittiğinizde size yaptığı burunların önceki ve sonraki hallerinin resimlerini tabletten bakabiliyorsunuz.

  2. ciğdem says:

    Çok güzel burunlar yapıyor, her şeyden önce olaya estetik bir sanat olarak bakıyor ancak ücreti biraz yüksek olsa da burun estetiğinde çoğu bayanın tercihi Op.Dr. Barış Çakır oluyor.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu etiketleri kullanabilirsiniz. HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>