Ameliyatsız burun estetiği. Bu yazıda ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır ve belki de ülkemiz insanı için en önemli olanı yani ameliyatsız burun estetiği fiyatları üzerine odaklandık.

Bazen hastalar uygun olsalar bile maliyet açısından bu uygulamaları yaptıramayabiliyor. O nedenle önce ameliyatsız burun estetiği hakkında, sonra da burun estetiği fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Estetik kimilerine göre güzel algılanmak, kimilerine göre kendini iyi hissetmek için yapılan bir operasyon, kimilerine göre evliliğe giden bir yol, kimilerine göre günah ve gereksiz ve kimilerine göre de artık olmazsa olmaz uygulamalardır. Estetiğin ve görünümün çok önemli olduğu bu dönemde yapılan işlemlerin kısa sürede olması ve kişinin bir an önce normal yaşamını sürdürebilmesi gittikçe daha önemli hale geliyor. Bu kapsamda ele alınabilecek işlemlerden biri de ameliyatsız burun estetiği uygulamalarıdır. Ayrıca bu yazıyı okumadan önce burun estetiği hakkında ayrıntılı bilgilerin verildiği makalemizi okuyabilirsiniz.

Ameliyatsız burun estetiği 

ameliyatsız burun estetiği fiyatları

ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız burun estetiği ile artık öyle saatler süren operasyonlar geçirip burun estetiği yaptırmak yok. Yeni trende göre ya da başka bir ifadeyle artık moda olan mümkünse ameliyat olmadan burunda bazı değişikliklerin kısa sürede yapılmasını sağlayan ameliyatsız burun estetiğidir. Birçok kişi normal rinoplasti operasyonlarını pek konforlu görmemekte ve maksimum 15-20 dakika sürebilen bu tüm uygulamaları tercih edebilmektedir. Tercih ediyor derken yanlış anlaşılmamasında fayda var. Bunu ancak bir estetik cerrah, sizin burnunuzda ne gibi değişiklikler olmasını isteyip istemediğinize baktıktan sonra karar verebilir. Yani siz ameliyatsız burun estetiği olmak isteyebilirsiniz ancak uygun olup olmadığınızı ancak bir estetik cerrahı belirleyebilir.

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

İngilizce çevirisi ile “Non-surgical rhinoplasty” yani ameliyatsız burun estetiği; “Daha çok hyaluronik asit ve resitalin gibi maddelerin enjeksiyonu ile uygulanan medikal bir prosedür” (1) olarak tanımlanabilir. Bu bağlamda özellikle dolgu maddelerinin burnunda küçük değişikliklerin yapılması gereken hastalarda bazı deformiteleri düzeltmek amacıyla iyi bir alternatif olabilirler (2). Bu yöntemde bazı dolgu maddeleri ya da botoks kullanılarak mucizevi bir şekilde küçük ama etkisi açısından büyük değişimler elde edilebilir.

Kimler ameliyatsız burun estetiği için uygundur?

Peki, bu tür bir uygulamaya uygun olup olmadığınıza doktor nasıl karar verir. Ameliyatsız estetik size uygun mudur? Burnumuz ile ilgili olmasını istediğiniz değişiklikler nelerdir? Bunların çok iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda kaliteli bir estetik cerrah hastasının ne istediğini anlayarak ve iyi bir şekilde analiz ederek bu tür bir operasyonun sizi memnun edip etmeyeceğini ortaya çıkarabilir. Bazıları özellikle para hırsı olan kişiler uygun olmasa bile size bu operasyonu önerebilir ama bunların sayısı çok fazla değildir diye düşünüyoruz. Neden mi? Öncelikle bir estetik cerrah hasta memnuniyeti perspektifinde çalıştığı takdirde bunun kendine dönüşü çok daha fazla olacaktır. Yani doktor hastasını memnun edemiyorsa bu kişiden bir daha ticari bir gelir elde etmesi zordur. Ayrıca olumsuz bir reklam da olabilir onun için.

Ameliyatsız burun estetiğinde hangi işlemler yapılır?

Her neyse konuyu daha fazla saptırmadan hemen konumuza dönelim. Ameliyatsız burun estetiği için siz uygun bir aday mısınız? Bu sorunun cevabı için aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulabilir. Bunlar;
Burnunda küçültme yaptırmak istemeyen kişiler. Yani burnun küçülmesini isteyenler için uygun değildir. Bu kişiler için yani burnunda küçültme yaptırmak isteyenlere ameliyatsız burun estetiği değil rinoplasti daha uygundur.
Burunda bazı küçük değişiklik yaptırmak isteyenler için bir alternatif olabilir.
Burnunda çökme olanlara uygun bir çözüm olabilir.
Kontur bozukluğuna sahip olan kişilerde de doktor uygun bulursa yapılabilir.
Özetleyecek olursak burun küçültme için uygun bir işlem değildir. Çökme, çizik, kontur bozukluğu gibi küçük işlemler için uygun olabilir. Örneğin bir ameliyat oldunuz ancak doktor burun kemerini çok fazla aldı ve orası çökük durdu. Ya da burun Hande Yener burnu gibi hafif kavisli oldu. Ama siz de kavisli burun istemiyorsunuz ve daha düz bir burun istiyorsunuz diyelim. O halde o kavis ya da çukurluklar 15 dakika gibi kısa bir sürede dolgu maddeleri ile doldurulabilir.

Ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır?

Peki, ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır? Bu uygulamalarda kesme, törpüleme ve kemiklerin kırılması söz konusu değildir. Zaten bu işlemler yapılsaydı 15 ya da 20 dakika kadar kısa bir sürede bu işlemlerin yapılması mümkün olmazdı.
Yukarıda bahsedilen bu işlemler için doktorunuzun uygun göreceği bazı dolgu maddeleri kullanılabilir. Burun düşüklüklerinin kaldırılmasında ya da bazı bozuklukların giderilmesinde ise botoks kullanılabilir.
Bazen rinoplasti ameliyatı olan ve burnu normalden daha küçük olan kişilerde bu yöntem uygulanabilir. Bazen haberlerde duyarsınız kişi burun estetiği oldu ancak burnu o kadar küçük hale geldi ki hiç estetik durmuyor olabilir. Şuna bakabilirsiniz. Ameliyatsız burun estetiği olan birinin resimleri için tıklayınız. Yayınlamak yasak olduğu için ancak linkini verebildik.

Ameliyatsız burun estetiği fiyatları

Öncelikle doktora muayene olunuz. O size hangi işlemleri yapacağına karar verir. Normal rinoplastiden daha maliyetli olacağı kesindir. Tabi doktor hangi işlemleri yapacak. Bunların belirlenmesi gerekecektir. Muayene ücreti bir çok estetik cerrah tarafından zaten alınmıyor. En iyisini en doğru cevabı alabilmek için onlara gidip muayene olun ve ameliyatsız burun estetiği fiyatları ne kadardır onlardan öğrenin.  Ancak yapılacaklara ve doktorun prensiplerine göre 750 TL ile 3500 TL arasında değişebilir.

Bu makalemizde sizlere sunduğumuz ameliyatsız burun estetiği rehberinde ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır, kimler için daha uygundur, bu uygulama ile neler yapılabilir ve ameliyatsız burun estetiği fiyatları üzerinde durduk. Hep sağlıklı ve mutlu olun.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu etiketleri kullanabilirsiniz. HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>